Отримати кредит пенсіонерам набагато складніше, ніж іншим громадянам. Це зумовлено тим, що літні люди від 65 років входять до категорії «потенційно небезпечних позичальників», котрі можуть не повернути кошти. Але МФО залюбки видають гроші навіть пенсіонерам.
Зараз працюють:
Також можуть видати позику:
У цьому матеріалі ми розглянемо:
Де взяти кредит на карту пенсіонерам в Україні
Життя пенсіонерів тісно пов’язане з ризиком виникнення фінансових труднощів. Суми пенсійних виплат, як правило, не дуже великі, а непередбачувані витрати трапляються часто. Звісно, можна звернутися до родичів та знайомих, але це може зіпсувати відносини між людьми.
Однак, існують два варіанти отримання необхідних коштів:
- багато банків надають можливість оформити «пенсійні позики», але їх умови зазвичай зовсім невигідні, а кількість відмов дуже велика;
- звернення до мікрофінансових компаній, котрі охоче видають гроші майже усім.
Для економії часу краще відразу користуватися послугами МФО, адже кількість схвалених кредитів у них досягає 98%. З іншого боку, потрібно ретельно вивчати вимоги до позичальників, адже деякі мікрокредитори не надають фінансову допомогу людям, чий вік більший понад 70-75 років.
Чому банки не хочуть видавати кредити пенсіонерам
Кредитування завжди пов’язане з багатьма ризиками, тож банки намагаються убезпечити себе від зайвих втрат. Саме з цієї причини вони так педантично відносяться до позичальників та їх відповідності встановленим вимогам.
Пенсіонери, з точки зору банків, належать до потенційних неплатників:
- пенсії в Україні малі, тож у великих кредиторів виникають сумніви щодо своєчасних погашень боргу – у людини просто може не вистачити коштів на це;
- у випадку смерті позичальника банк або залишиться ні з чим, або буде вимушений стягувати борги зі спадкоємців, що, в свою чергу, призведе до зайвих витрат.
Мікрофінансові компанії, у свою чергу, нівелюють можливі ризики відносно невеликими сумами позик, короткими термінами кредитування та високою відсотковою ставкою. Не варто лякатися і сумніватися у вигідності таких пропозицій – зараз існують мікропозики, що оформлюються на 6-12 місяців, а переплата (за дотримання всіх умов) виходить малою.
Як пенсіонеру оформити позику
Дуже часто потенційних позичальників відлякує незнання того, як саме оформлюються кредити пенсіонерам в Україні. Сервіс Леді-Гроші допоможе дізнатися усе про отримання фінансової допомоги.
- Починати варто з вибору мікрокредитора. Зробити це можна, зорієнтувавшися по рекламі, на сайтах компаній або за допомогою дзвінків. Але найзручніше скористуватися сайтом lady-groshi.com.ua та ознайомитися з переліком усіх МФО України.
- Далі слід уважно вивчити та порівняти умови видачі коштів та вимоги до позичальників, що висувають компанії.
- Після вибору організації, що задовольняє усі запити, можна оформлювати позики. Зробити це можна так: дізнатися адресу відділення та завітати туди особисто або натиснути відповідну кнопку і заповнити заявку онлайн. Важливо уважно вносити дані та надавати якомога більше інформації – це підвищить шанси на схвалення позики.
- Лишається тільки дочекатися підтвердження та надходження коштів на картку (або отримання готівки, якщо кредитування відбувалося у відділенні).
Якщо у вас є проблеми зі слухом, і ви не впевнені що зможете коректно відповідати на питання співробітника МФО, радимо подати заявку на онлайн займ без дзвінків оператора. У такому випадку шанси на отримання грошей значно зростуть.
Які потрібні документи
На відміну від банків, що вимагають надання купи документів та довідок, МФО видають кошти на наявності:
- паспорта громадянина України;
- реєстрації за місцем проживання;
- індивідуального номера платника податків;
- іншого документа, що засвідчує особистість (водійські права чи пенсійне посвідчення).
Скоріш за все, знадобляться не все вищевказане, але за можливості варто перестрахуватися. Це гарантовано допоможе отримати онлайн кредити людям похилого віку.
Причини по яким можна отримати відмову
Не дивлячись на високу лояльність МФО, позичальник може зіткнутися з відмовою. Стосується це і людей похилого віку. Є декілька основних причин відхилення позики для пенсіонерів на картку.
- Клієнт не відповідає вимогам компанії. Наприклад, не має реєстрації, не є громадянином України або його вік перевищує 80 років.
- Отримати кредит намагається «злісний неплатник», що має декілька непогашених або протермінованих позик.
- У кредитора виникають сумніви щодо наданих даних – інколи клієнти намагаються підвищити рівень доходів чи приписують собі майно, яким насправді не володіють.
- Кошти не видадуть, якщо компанія підозрює позичальника у шахрайстві — спробі отримати гроші, використовуючи чужі документи.
- Анкета містить помилки, що заважають програмі опрацювати інформацію.
Способи повернення кредиту
Кожний відповідальний позичальник намагається віддати борг вчасно, отож заздалегідь ознайомлюється зі способами повернення коштів кредитору.
Вони дуже різноманітні:
- погасити мікропозику можна, скориставшись онлайн-банкінгом або Особистим кабінетом на сайті;
- одним з варіантів є візит до одного з офісів мікрофінансової компанії, що поширені у Києві та інших містах (розрахунок виповнюється як банківською карткою, так і готівкою);
- переказ грошей через банківські каси або поштові відділення (для того, аби уникнути прострочення, слід враховувати, що цей спосіб може зайняти декілька робочих днів);
- використання різноманітних банкоматів та терміналів самообслуговування.
Також варто уважно вказувати реквізити МФО та пам’ятати про те, що більшість компаній-посередників може утримувати певну суму у якості комісії за свої послуги.
Пролонгація мікропозик для пенсіонерів
Інколи трапляються прикрості, що заважають вчасно погасити позику. Це загрожує зіпсуванням кредитної історії та погіршенням відносин з кредиторами.
Та не варто засмучуватися. Якщо виникло становище, у якому неможливо своєчасно повернути кошти, потрібно просто оформити пролонгацію.
Цю послугу пропонують майже всі сучасні МФО. Хоч умови пролонгації можуть відрізнятися, суть залишається незмінною – вона дозволяє виплатити відсотки, а повернення основної суми відкласти на певний термін.
Тож, для подовження строку кредитування потрібно:
- дізнатися про наявність подібної послуги (зробити це можна на сайті або за допомогою дзвінка на Гарячу лінію компанії);
- уточнити умови надання (зазвичай пролонгувати позику можна на той же строк, на який вона видавалася);
- заповнити заявку на пролонгацію.
Однак, варто пам’ятати про деякі нюанси. Так, суму переплати по відсотковій ставці все ж доведеться виплатити (вирахувати її можна за допомогою спеціального калькулятора на сайті кредитора), а повторна пролонгація мікропозик для пенсіонерів залишається на розсуд МФО.