Кожна людина може зіштовхнутися із необхідністю фінансової допомоги. Одним з найлогічніших виходів є спроба взяти кредит в банку. До того ж, традиційні банківські заклади намагаються відповідати сучасним тенденціям та пропонують оформити позику онлайн.
У цьому матеріалі ми розглянемо:
Переваги кредиту в банку
На шляху людей часто трапляються різноманітні негаразди. Усі вони пов’язані з окремими аспектами життя, однак більшу їх частину дещо поєднує – для вирішення подібних ситуацій необхідні додаткові фінанси. У таких випадках звернення до знайомих та родичів здебільшого є незручним і може призвести до неприємних непорозумінь.
То що можна зробити, аби отримати кошти у борг? Звісно, звернутися до банку. Подібні фінансові установи існують на протязі багатьох десятиліть і являються прикладами надійності та стабільності, тож більшість людей, яким необхідні гроші, звертаються саме до них.
Спробуємо розібратися, чим зумовлена така довіра клієнтів:
- безпека – фінансові організації такого рівня використовують програми, які гарантують максимальний багаторівневий захист даних;
- прозорість – кредитні договори складаються досвідченими юристами, а усі пункти прописані чітко та зрозуміло;
- чесність – у процесі кредитування позичальник точно не зіткнеться із «підводним камінням» і несподіваними змінами умов позики;
- поширеність – знайти відділення банку можна знайти у майже всіх більш-менш значних населених пунктах України;
- зручність – подібні гіганти фінансування дотримуються вимог, які висуває сучасний світ, тож надають можливість заповнити заявку і оформити кредит у банку онлайн.
В якому банку краще взяти кредит
Обставини складаються так, що економічна ситуація нестабільна по всьому світу, а це, в свою чергу, впливає навіть на найнадійніші заклади. Однак, кожна людина хоче бути впевненою у завтрашньому дні, особливо, якщо справа стосується коштів.
Тож на які нюанси при виборі банківського кредитування необхідно звертати увагу в першу чергу?
- Умови, за яких видається позика. Сюди відносяться: сума, термін, відсоткова ставка та вимоги до клієнтів.
- Термін існування банку на фінансовому ринку.
- Загальна репутація установи та відгуки клієнтів.
- Кількість фізичних відділень, їх місцезнаходження.
Обрати найліпшого кредитора можна на сайті lady-groshi.com.ua, де наданий перелік грошових установ, їх параметри, включаючи умови кредитування, і адреси відділень (у Києві та інших містах).
На даний момент, найкращими у цій сфері вважаються такі банки:
- ТАС (Таскомбанк).
- Альфа-Банк.
- Otpbank.
- Банк Кредит Дніпро.
Зручність онлайн заявки на банківський кредит
В останній час чималої популярності набули МФО. Ці компанії отримали прихильність позичальників через швидкість, доступність та невисокий рівень вимог до клієнтів. Подібний розвиток подій змусив звичайні банки стати більш лояльними та вдатися до деяких хитрощів, щоб витримувати конкуренцію. Так, отримати кредит в банку України тепер можна й онлайн. Для цього знадобиться лише інтернет , картка, телефон та скан-копії або фото деяких документів.
Звісно, ще далеко не всі банки згодні кредитувати людей таким чином, проте певний прогрес все одно існує.
Документи для заповнення анкети
Деякі клієнти виказують певну недовіру до онлайн кредитування у банках. Здебільшого, вона продиктована тим, що люди не знають з чого саме почати та які документи надати для оформлення таких позик.
Подати заявку на кредит в банку можна на відповідному сайті фінансового закладу, а для її заповнення необхідно мати під рукою (доведеться завантажити скан-копії або фото):
- паспорт громадянина України із реєстрацією;
- індивідуальний номер платника податків (ІПН);
- довідку про доходи (вона знадобиться тільки для кредитів, більших за 50 000 гривень).
Проте, у певних випадках можуть знадобитися додаткові документи. Серед них:
- свідоцтво про шлюб;
- свідоцтво про народження дітей;
- папери на нерухомість або авто;
- виписка з місця працевлаштування.
Леді-Гроші наголошує: краще спробувати надати максимально можливу кількість документів – це обов’язково позитивно вплине на рішення менеджерів банку, які розглядатимуть заявку.
Також необхідно пам’ятати про правила та умови, яких необхідно дотримуватися:
- клієнт має бути громадянином України з постійною реєстрацією;
- його вік має бути не меншим за 22 роки (однак, деякі кредити видають лише позичальникам, які досягли 25-27 років);
- анкету слід заповнювати дуже уважно, а внесена інформація має бути детальною;
- доходи людини повинні бути стабільними та регулярними (інколи вимагають, щоб клієнт був працевлаштований на одному місці не менше 6-9 місяців та встановлюють мінімальну планку заробітної плати).
Послуга пролонгації
Люди беруть гроші в борг по ряду різноманітних причин, але поєднує їх безвихідність ситуації, адже кредит готівкою в банку – це крайня міра. Однак, дуже часто трапляються ситуації, які заважають вчасно зробити платіж. Негаразди на роботі або непередбачувані витрати можуть негативно вплинути на фінансовий стан позичальника. Як наслідок, він не має змоги повернути необхідну суму, а це, в свою чергу, погіршує кредитну історію та відносини із кредитором.
Аби уникнути таких прикростей, можна скористатися пролонгацію. Це послуга, яка дозволяє розтягнути виплати по кредиту на певний термін (відсотки залишаться незмінними). Як правило, відповідний пункт є у кожному кредитному договорі, а за його відсутності слід просто звернутися до кредитора, заповнити анкету та оформити додаткове узгодження.
Як повернути позику банку
Кожного позичальника хвилює питання про засоби своєчасних виплат за кредит у банку. Однак, майже усі банки надають своїм клієнтам можливість вибору найзручнішого способу повернення коштів.
- Готівкою: необхідно зробити переказ грошей через банківську касу або поштове відділення.
- Онлайн: більшість фінансових закладів має послугу онлайн-банкінгу та мобільні додатки. Також можна скористатися електронним гаманцем.
- За допомогою банкоматів і терміналів самообслуговування.
У будь-якому разі, варто пам’ятати про певні нюанси:
- вказувати реквізити отримувача переказу та власні дані потрібно дуже уважно, адже помилки у таких аспектах призводять до неприємних непорозумінь;
- для уникнення протерміновки важливо враховувати, що інколи надходження коштів може розтягнутися на декілька робочих днів;
- усі компанії-посередники за свої послуги вимагають комісію (зазвичай вона залежить від загальної суми переказу).